Obojí má něco do sebe, takže někdy může být rozhodování pořádně složité. Zvláště pokud chcete vyjít vstříc svým hostům. Ti mladší se dost možná budou rvát za DJe a dříve narození nedají dopustit na živou muziku.

 

 

Nároky na prostor

Vaše rozhodování může ovlivnit místo, kde se bude akce konat. Smyčcové kvarteto bude zpravidla potřebovat mnohem více místa než duo s varhany nebo DJ. Pokud máte tedy akci v menším podniku, bude pro vás lepší volbou menší hudební formace maximálně o dvou lidech nebo DJ. Myslet si však, že DJ bude k jeho produkci stačit jeden malý stůl, je také poměrně naivní. Profesionální DJ s sebou vozí reprobedny, mixážní pult, CD přehrávače a také světelnou soustavu. Takže ve finále může potřebovat stejný prostor jako živá muzika.

Cena za hudební produkci

 Vaše rozhodování vám může také usnadnit váš finanční rozpočet. Samozřejmě cena za vícečlenou kapelu je mnohdy vyšší než cena za jednoho zpěváka nebo DJ. Rozdíl mezi případnými výdaji za DJ nebo zpěváka už nejsou nikterak rozdílné. A zpravidla se průměrně pohybují kolem pěti tisíc korun

Hudební repertoár a složení hostů

Při výběru hudební produkci dejte buď jen na svůj vlastní vkus a nebo si vezměte do ruky seznam hostů a podívejte se, s kýmže chcete svůj velký den (např. savtbu) oslavit. Máte-li na akci děti a mladší ročníky, pravděpodobně pro vás bude lepší DJ. Pokud však chcete udělat radost starším

ročníkům pozvěte na akci živou kapelu.

Dobře zpívající živá kapela jistě zajistí na akci tu správnou atmosféru. Bohužel její nevýhodou je omezený repertoár, může se tedy stát, že na nejoblíbenější písničku budete muset zapomenout nebo si ji v okamžiku, kdy kapela nebude hrát, zazpívat sami. Chvíle, kdy bude na akci ticho, budou častější než u DJ. Jeho hlasivky si na rozdíl od hrdla zpěváků nepotřebují odpočinout. Velkým plusem pro DJe je nepřerušovaná několikahodinová produkce a také mnohem širší hudební záběr.

Dejte na vlastní zkušenost, reference a osobní jednání

Jednodušší rozhodování máte také v případě, že máte s danou kapelou nebo DJem osobní zkušenosti. Vsadit můžete také na referenci svých známých, eventuálně se se skupinou nebo DJem domluvte, jestli by bylo možné je někde vidět hrát. Většina hudebníků nehraje jen na svatbách,oslavách… Ale alespoň čas od času mají veřejné vystoupení, takže pokud vybíráte s předstihem, máte šanci si je poslechnout.

Velký význam ve vašem rozhodování může mít také osobní sympatie. Je-li to možné, domluvte si nezávaznou schůzku, na které se navzájem oťukáte. Upřesníte si, co vše vám muzikant může nabídnout a hned budete mít jasno, jestli jste si padli do oka nebo je lepší jít o dům dál.

A pokud se přeci jen nemůžete rozhodnout a nebrání vám v tom finanční rozpočet, pozvěte si na svou akci kapelu a na pozdější večerní zábavu DJ.